pályázat

XIX. KÁRPÁT - MEDENCEI NÉPI TEXTILFESZTIVÁL-Békéscsaba-2024

2024. március 8-10 között Békéscsabán került sor a XIX. KÁRPÁT - MEDENCEI NÉPI TEXTILFESZTIVÁL eseményeire, ekkor zajlott a szakmai konferencia, s ekkor nyílt meg két helyszínen a kapcsolódó alkotói kiállítás.
Kétévente rendezik meg ez eseményt, mely a népi textíliával foglalkozók legnagyobb országos megmérettetése és találkozása. A konferencia gazdag programot kínált a népi textilkultúra szerelmeseinek. A tanácskozásra több mint 400 fő jelentkezett.
A Heves Megyei Népművészeti Egyesület tagjai közül Torba Ildikó Donkóné Birkás Tündével közösen készített kalotaszegi bujkái II. díjazásban részesültek, Erdélyi Boglárka nemeztakarója III. díjas lett. Fiala Magdolna szőttesei és a Lovászné Juhász Rita vezette gyöngyössolymosi hímző szakkör munkái kiállításra kerültek.

Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat -2022

2022. 07. 01-én átadták a Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat díjait Mezőkövesden. Az immár 30. alkalommal meghirdetett Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázatra összesen 120 alkotótól 540 pályamunka érkezett be.
A Heves Megyei Népművészeti Egyesületet Torba Ildikó képviselte modern szűrrátétes öltözeteivel.

AMKA 28. Betlehem kiállítás

2021. december 08-án nyílt meg az AMKA 28. betlehemi jászol pályázat kiállítása Budapesten a Szent István Bazilikában. Az ünnepélyes megnyitó és díjátadó ünnepség december 16-án volt.
A jászolkiállítást a Magyar Kézművességért Alapítvány 1994-ben rendezte meg először a római 100 jászol nemzetközi kiállítás mintájára. Most zsűri végül 126 pályázó több mint 200 munkáját választotta ki, köztük Nádasdi Zoltánné csuhé fonó és Kiss István fafaragó, népi iparművész betlehemét. A kiállítás 2022. január 07-ig látogatható.

XIII. Népi mesterségek művészete

A pályázat azok számára került kiírásra, akik , a hagyományos népi iparművészeti ágakon (szőttes, hímzés, fazekasság, faragás) kívül rekedt, vagy kevéssé művelt kézműves- és háziipari tevékenységek hagyományait és technológiáit megmentő, megújító és tovább fejlesztő alkotásokat készítenek, a hagyományokat korszerű, új formában dolgozzák fel.

XVII. Virágzó Népművészet

Tizenhetedik alkalommal rendezték meg Miskolcon aVirágzó Népművészet pályázat kiállítását a Fügedi Márta Népművészeti Egyesület alkotóházában, mely a fesztivál kezdete is volt.
Egyesületünket Varga Csaba fafaragó csont, szaru és fa munkái valamint Kiss István fafaragó Kisbíró című szobra képviselte.
képek: https://photos.app.goo.gl/1fFiApGgSq2nae8z5

Kisfekete project

A Hagyományok Háza Nyitott Műhely pályázatot hirdetett népi kézművesek, iparművészek, tervezők és egyéni alkotók számára a „kis feketéhez” illő kiegészítők (ékszerszett, táska, kalap, sál, kabát), valamint komplett öltözeti darabok készítésére. A pályázat célja, hogy ösztönözze a hagyományos tárgytípusok megújítását, különböző szakmák képviselőinek találkozását és közös alkotását.
A pályázat témája a 70 éves Magyar Állami Népi Együttes. Ezért csak a jelmeztárából válogatott darabok jelenhettek meg inspirációs forrásként a pályázati anyagban.

„Kitesszük a szűrét…”2021

A 2021 évi „Kitesszük a szűrét…” országos pályázatra Berettyóújfaluban egyesületünkből Torba Ildikó jelentkezett. A kétévente meghirdetett megmérettetés a cifraszűr készítésről, a szűrdíszítmények és szűcshímzések, a gyapjú- és nemezviseletek, a szűr és szűcsmotívumokkal díszített használati tárgyak megújulásáról szól hagyományos és modern formában egyaránt.
Az idei felhívásra minden eddiginél több nevezés érkezett. A pályamunkák bírálata nyomán egyesületünk szűrrátét készítő tagja a modern egyéni kategória alkotói díját nyerte el.

AMKA külön díjat kapott a csuhé betlehem.

A Magyar Kézművességért Alapítvány 25. alkalommal hirdette meg betlehemi jászol pályázatát. Az elfogadott pályaművekből a szokástól eltérően, 2020-ban a vírus helyzet miatt nem nyílt kiállítás.

Erre a pályázatra küldte be Nádasdi Zoltánné csuhé és szalma alkalmazásával készült betlehemét.
Az alkotás elnyerte az AMKA különdíját.
Ez úton is gratulálunk az alkotónak, aki a "Velünk élő népművészet" kiállításunkon is bemutatott egy gyönyörű betlehemet.

XVI: Virágzó népművészet - Diósgyőr

Megnyílt a XVI: Virágzó népművészet pályázat kiállítása Miskolcon, Egyesületünk alkotói közül Szontaghné Demeter Ágnes lószőrékszer-készítő népi iparművész, Molnár János fafaragó és Kiss István fafaragó, népi iparművész munkái szerepelnek a zsűrizett művek tárlatán. Szontaghné Demeter Ágnes a zsűri különdíját is elnyerte.

Oldalak

Subscribe to RSS - pályázat