A Heves megyei Népművészeti Egyesület egri tagjait, - mint "Eger élő népművészetének" képviselőit, - a népművészet és a népi kézművesség területén végzett kimagasló munkásságuk és hagyományőrző tevékenységük alapján az "Egri Értéktár Bizottság" 2014.06.05-i ülésén egyhangú szavazással elfogadta az "Egri települési értéktárba" történő felvételét.
A Heves Megyei Népművészeti Egyesület taggyűlése 2023. december 09-én az egyesület érdekben és a népművészetért végzett munkájáért Erdész Judit Máriát, a Népművészet Mesterét, tiszteletbeli taggá választotta.
Népviselet napja alkalmából a Duna Tv Berzeviczy-Fehér Jánosné hímző, viseletkészítő , a Népművészet Mester műhelyébe látogatott. az Almárium című műsor mutatta be tevékenységét
A TV Eger, „A mi történetünk” című műsorában Erdész Judit Mária, hímző, viseletkészítő, a Népművészet Mestere mesélt a bemutatott viseleteiről, és könyveiről :
Erdész Judit Mária, hímző, viseletkészítő, a Népművészet Mestere meghívást kapott, hogy vegyen részt a Vajdaságban, Bajsán, egy tájház átadásán. Az ott látott gyönyörű fehér hímzések elbűvölték. Ezekről fotó dokumentációt készített, mintha érezte volna, hogy ez a munka még folytatódik. Két évvel később meghívták, hogy vegyen részt a tájház hímzéseinek feldolgozásában. A rengeteg sablont, hímzést szétválogatták, az arra érdemes anyagokat dokumentálták, hogy az utókornak megmaradjon.
Az ünnepi könyvhét alkalmából jelent meg Erdész Judit Mária népi iparművész, a Népművészet Mestere, Kodály Zoltán-díjas ruhatervező, a Heves Megyei Népművészeti Egyesület alkotójának az ötödik könyve, " A Csipke" címmel.
A könyv bemutatására 2018 június 5.-én került sor a Bródy Sándor Megyei Könyvtárban
A szerző beszélgetőtársa Orosz Lászlóné Ibolya, önkormányzati képviselő , a Városgazdálkodási Bizottság elnöke volt. Sok-sok érdekes történetet hallottunk Erdész Judit Máriától és közelebbről is megismerhettük a művész életútját, munkásságát.
Az ünnepi könyvhét alkalmából jelent meg Erdész Judit Mária ötödik könyve "Csipke" címmel. A könyv bemutatásra 2018 június 5.-én 17 órakor a Megyei könyvtár emeleti termében kerül sor.. "Egy kis kiállítás a csipkéből " mottóval az érdeklődőket két vitrin várja, bemutatva csipkék csodás világát. A csipke a viseletben és a textilek díszítésében a legegyszerűbb díszítési mód. A könyv tartalmazza a csipke készítését, és alkalmazását a textileken a viseletek összeállítását és díszítését,szélcsipkéket ,sarkosítást és rengeteg mintát .
2018. Árilis 21-én nyílt meg az első Nemzeti Népművészti Szalon " Kéz-Mű-Remek"címmel. A Nemzeti Szalonok közül ötödikként, hagyományt teremtve a az ötévenkénti visszatéréshez. Műcsarnok 12 hatalmas termében kapott helyet, és tematikus helyiségeken át mutatja be a népművészet egyszerre ismerős és mégis újként ható arcát. A hagyományos tárgyak és eszközök, a motívumkincset megőrző új alkotások mutatják meg a népművészet jelenlegi állapotát. Az első Népművészeti Nemzeti Szalonról készült egy gyönyörű kiadvány is. mely megőrzi a kiállítók és alkotásaik emlékét.