Horváth Tiborné

Mestereink az adventi vásárokban -2024

Az adventi vásárok forgatagában mestereink is jelen voltak, ahol minőségi, autentikus népművészeti termékeket kínáltak az érdeklődőknek.
Tiszafüreden a Kovács Pál Művelődési Központban Adventi termelői és kézműves vásárt rendeztek, ahol Horváth Tibor bőrműves népi iparművész, népművészet mestere és Horváth Tiborné bőrműves népi iparművész népi motívumokkal díszített bőr használati tárgyakat kínáltak.

„HMNE-3 Mester és 3 inas” - a Bőrműves képzés véget ért

Véget ért a Bőrműves Alkotóházban a bőrműves képzés, Tiszafüreden.
A Mester: Horváth Tibor, Gránátalma díjas bőrműves Népi iparművész, a Népművészet Mestere
Tanítvány: Hegedűs Ágota, egy sokoldalúan képzett kreatív alkotó, aki a bőr és a tűzzománc újszerű társításával szeretne táskát és női övet készíteni.
A mester és Inas az az online térben megbeszéltek mindent, ami a kezdéshez szükséges volt.

„HMNE-3 Mester és 3 inas” - elkezdődött a bőrműves oktatás

A Csoóri Sándor Alap támogatásával ,a „HMNE-3 Mester és 3 inas” program keretében elkezdődnek a képzések, melynek keretében három mester adja át tudását 3 inasnak.
A tiszafüredi Bőrműves Alkotóházban Horváth Tibor népi iparművész, a Népművészet Mestere és Horváth Tiborné Gránátalma-díjas népi iparművész adja át tudását .
Műhelyük legújabb ”inasa” Hegedűs Ágota, egy sokoldalúan képzett kreatív alkotó, aki a bőr és a tűzzománc újszerű társításával szeretne táskát és női övet készíteni.

Indul a Mester és Inas program

A Heves Megyei Népművészeti Egyesület a Csoóri Sándor Alap támogatásával CSSP-TARGYALKOTO-MI-2023-0004 nyilvántartási számon „HMNE-3 Mester és 3 inas” címmel tudásátadó projektet valósít meg. A Projekt egy olyan tudás bővítő program, amelynek célja, hogy a nagy szakmai múlttal és tapasztalattal rendelkező Mesterek a fiatal alkotók részére szakmai tapasztalatcserét biztosítsanak, átadják meglévő tudásukat és megismertessék az adott kézműves szakma fogásait. A program keretében három képzés valósul meg.

Mesterek és Inasok -2023 Befejeződött a bőrműves képzés

"Véget ért az 50 órás Mester és Inas képzés (ami kb. 70 órásra sikeredett)
Lévai József sok új információval gazdagodott, elméleti és gyakorlati tudást szerzett ez idő alatt.
Megismerhette a ványoló dúcot. A nagy táskára saját kezűleg ványolta rá a motívumot, csontozta ki a kontúrokat, és festette be a növényi cserzésű natúr marhabőrt négerbarnára.
Készített csontból boglárkákat. Varrhatott körrádlis varrógéppel.
Elsajátította a sámándob készítésének fortélyait is.

Mesterek és Inasok -2023 Bőrműves képzés-II.

A Csoóri Sándor Alap támogatásával megkezdődött a bőrműves képzés a tiszafüredi Bőrműves Alkotóházban. Horváth Tibor népi iparművész, Népművészet Mestere és Horváth Tiborné Gránátalma díjas népi iparművész adják át tudásukat Lévai Józsefnek.

Mesterek és Inasok -2023 Bőrműves képzés

A Csoóri Sándor Alap támogatásával megkezdődött a bőrműves képzés a tiszafüredi Bőrműves Alkotóházban. Horváth Tibor népi iparművész, Népművészet Mestere és Horváth Tiborné Gránátalma díjas népi iparművész adják át tudásukat Lévai Józsefnek.

Mester és Inas Bőrműves képzés

A Csoóri Sándor Alap támogatásával a Mester és Inas program keretén belül, befejeződött a bőrműves képzés. Az „Inas” Török Tamás, a tiszafüredi Bőrműves Alkotóházban Horváth Tibortól a Népművészet Mesterétől és Horváth Tiborné Gránátalma díjas népi iparművésztől tanulta a szakma mesterfogásait.

Bőrműves foglalkozás az Alkotóházban, Tiszafüreden

Tiszafüreden  Horváth Tibor,  népiparművész, a népművészet  mestere és  Horváthné  Kati  népi iparművész  üzemelteti a  Bőrműves  Alkotóházat.  Gyakran  látogatják  meg őket   érdeklődők,  gyakran egész  iskolai  osztályok  is.  Június 08.-án ismét  benépesült a műhely. Szolnoki "kisgimisek" ismerkedtek a bőrművességgel. Elleshettek  néhány mesterfogást,  gyakorolhatták  az  alap műveleteket. Talán  közülük  kerülnek  ki a  jövő  hagyományőrző bőrművesei.

Oldalak

Subscribe to RSS - Horváth Tiborné