#csoorisandoralap

„HMNE-3 Mester és 3 inas” - a Bőrműves képzés véget ért

Véget ért a Bőrműves Alkotóházban a bőrműves képzés, Tiszafüreden.
A Mester: Horváth Tibor, Gránátalma díjas bőrműves Népi iparművész, a Népművészet Mestere
Tanítvány: Hegedűs Ágota, egy sokoldalúan képzett kreatív alkotó, aki a bőr és a tűzzománc újszerű társításával szeretne táskát és női övet készíteni.
A mester és Inas az az online térben megbeszéltek mindent, ami a kezdéshez szükséges volt.

„HMNE-3 Mester és 3 inas” -a Viseletkészítő képzés véget ért

A Mester Berzeviczy-Fehér Jánosné hímző és viseletkészítő Népi iparművész a Népművészet mestere, a Tanítvány Fehér-Szabó Nikolett az egri Eszterházy Egyetem Közgazdász Alapszakán, Turizmus és Vendéglátás szakirányban szerzett diplomát. Szereti a különleges öltözeteket, a hímzett népies stílusú ruhákat, szereti, ha azokat tudja variálni a mindennapokban a meglévő kollekcióival is.

„HMNE-3 Mester és 3 inas” – befejeződött a hímzés oktatás

A Csoóri Sándor Alap támogatásával ,a „HMNE-3 Mester és 3 inas” program keretében elkezdődnek a képzések, melynek keretében három mester adja át tudását 3 inasnak.
Lovászné Juhász Rita Gránátalma díjas népi iparművész a Népművészet ifjú mestere hímzésre tanította inasát, Szigetvári Andrea Enikőt.

„HMNE-3 Mester és 3 inas” - elkezdődött a viseletkészítő oktatás

A Csoóri Sándor Alap támogatásával ,a „HMNE-3 Mester és 3 inas” program keretében elkezdődnek a képzések, melynek keretében három mester adja át tudását 3 inasnak.
Most a viseletkészítő képzés vette kezdetét. A mester : Berzeviczy-Fehér Jánosné, viseletkészítő, Gránátalma-díjas népi iparművész, a Népművészet Mestere. Inasa Fehér-Szabó Nikolett az egri Eszterházy Egyetem Közgazdász Alapszakán, Turizmus és Vendéglátás szakirányban szerzett diplomát. A közgazdász diploma mellett a Természetgyógyász, Kineziológus képesítését is megszerezte.

„HMNE-3 Mester és 3 inas” - elkezdődött a bőrműves oktatás

A Csoóri Sándor Alap támogatásával ,a „HMNE-3 Mester és 3 inas” program keretében elkezdődnek a képzések, melynek keretében három mester adja át tudását 3 inasnak.
A tiszafüredi Bőrműves Alkotóházban Horváth Tibor népi iparművész, a Népművészet Mestere és Horváth Tiborné Gránátalma-díjas népi iparművész adja át tudását .
Műhelyük legújabb ”inasa” Hegedűs Ágota, egy sokoldalúan képzett kreatív alkotó, aki a bőr és a tűzzománc újszerű társításával szeretne táskát és női övet készíteni.

„HMNE-3 Mester és 3 inas” - elkezdődött a hímzés oktatás

A Csoóri Sándor Alap támogatásával ,a „HMNE-3 Mester és 3 inas” program keretében elkezdődnek a képzések, melynek keretében három mester adja át tudását 3 inasnak.
Lovászné Juhász Rita Gránátalma díjas népi iparművész a Népművészet ifjú mestere a palóc tájegység hímzéseinek jellemzőivel, területi tagozódásával, szín és formavilágával, anyagismereti tudnivalókkal ismerteti meg Szigetvári Andrea Enikőt.

Indul a Mester és Inas program

A Heves Megyei Népművészeti Egyesület a Csoóri Sándor Alap támogatásával CSSP-TARGYALKOTO-MI-2023-0004 nyilvántartási számon „HMNE-3 Mester és 3 inas” címmel tudásátadó projektet valósít meg. A Projekt egy olyan tudás bővítő program, amelynek célja, hogy a nagy szakmai múlttal és tapasztalattal rendelkező Mesterek a fiatal alkotók részére szakmai tapasztalatcserét biztosítsanak, átadják meglévő tudásukat és megismertessék az adott kézműves szakma fogásait. A program keretében három képzés valósul meg.

Mester és Inas - Horváth Tibor és Porkoláb Benedek

„Akinek nincs múltja, annak nem lesz jövője” – tartja Horváth Tibor bőrműves, a Népművészet Mestere, aki tiszafüredi műhelyében Porkoláb Benedeket tanította a mesterség fortélyaira a Csoóri Sándor Alap Mester és Inas programjában.
Most jelent meg egy cikk a kultura.hu - Cifra bicskatartó helyett tartós telefontok címmel.

Mesterek és Inasok -2023 -Véget ért a viseletkészítés képzés

Sikeresen véget ért a a Csoóri Sándor Alap támogatásával megvalósult Viseletkészítő képzés. A Mester Berzeviczy-Fehér Jánosné Népi Iparművész a Népművészet Mestere beszámolója az utolsó foglalkozásokról:
"..Nagy öröm számomra, hogy olyan néprajzi ismeretekkel rendelkező tanítvány érdeklődött ismét a viseletkészítés iránt, akit érdekelt a különböző öltéstechnikák, díszítmények elkészítése is.
A palóc viseletek egyik legszebb darabjai az ingvállak, aminek különböző díszítési lehetőségeivel különleges, egyedi, ünnepek alkalmával és a mindennapokban is viselhető ingvállakat készítettünk.
Bízom benne, hogy a műhelyemben szerzett tapasztalatokat a megszerzett néprajzi ismeretekkel együtt hasznosítani fogja a Tanítványom. Remélem, hogy a Mester és Inas program segítségével sikerült egy embert megnyernem, aki a ránk hagyott értékeket értékként fogja kezelni és a palóc népművészetet népszerűsíteni fogja. Köszönöm, hogy a „Mester és Inas” programban részt vehettem. Élmény volt azt a tudást átadnom, amit az elmúlt 40 év alatt megszereztem, amit nap, mint nap jó magam is gyakorlok és fejlesztem.... "

Oldalak

Subscribe to RSS - #csoorisandoralap