Lovászné Juhász Rita

A Vachot kör látogatása a Palóc Népművészeti Kiállításon

Vachott Kör Irodalombarát és Alkotó Egyesület mátrafüredi alkotótáborának tagjai látogatták meg a mátrafüredi Palóc Népművészeti Kiállítást. Lovászné Juhász Rita népi iparművész vezette körbe az érdeklődőket és mutatta be az általa készített történelmi és palóc viseletbe öltöztetett babákat. Viselettörténeti előadást érdeklődve hallgatták a különféle művészeti ágakban jeleskedő vendégek. A látogatás végén kötetlen beszélgetés során Lovász Zsolt a Palóc Néprajzi Magángyűjteményért Alapítvány Elnöke ismertette a Kiállítás működtetésének menetét.

Kézműves tábor Mátrafüreden

Mátrafüreden a Bene Egylet szervezésében kézműves tábor keretén belül Lovászné Juhász Rita népi iparművész tartott foglakozást a táborozó gyermekeknek. A kicsik a tű használatával, gyöngyfűzéssel, és különféle fonásokkal ismerkedtek meg. Nagyon fontos, hogy már fiatalon megismertessük a gyermekekkel ezeket a technikákat, hiszen az életük során kerülhetnek olyan helyzetbe amikor ez a tudás a segítségükre lehet. A táborlakók lelkesen vettek rész a napi munkában, a nap végére pedig boldogan vitték haza a saját kezűleg készített alkotásokat.

Értéktári esték- Gyöngyös

A gyöngyösi Vachott Sándor városi könyvtárban került megrendezésre az Értéktári esték sorozat következő rendezvénye. Gyöngyösi Városszépítő és Védő Egyesület szervezésében mutathatta be Lovászné Juhász Rita a családja által már 40 éve működtetett Palóc Népművészeti Kiállítást.
Palóc értékeink textilen volt a címe előadásának.

„HMNE-3 Mester és 3 inas” – befejeződött a hímzés oktatás

A Csoóri Sándor Alap támogatásával ,a „HMNE-3 Mester és 3 inas” program keretében elkezdődnek a képzések, melynek keretében három mester adja át tudását 3 inasnak.
Lovászné Juhász Rita Gránátalma díjas népi iparművész a Népművészet ifjú mestere hímzésre tanította inasát, Szigetvári Andrea Enikőt.

„A KÖZÖS(S)ÉG Lélekmadara”- MMA kiállítás

2024. 04. 11-én megnyílt a Magyar Művészeti Akadémia népművész köztestületi tagjainak alkotásait bemutató "A KÖZÖS(S)ÉG Lélekmadara” című népművészeti kiállítás, a Józsa Judit Galériában.
A Magyar Művészeti Akadémia köztestületének 41 népművész tagja eljuttatta el legkedvesebb, legmívesebb alkotását, hogy mások is megcsodálhassák, hogy milyen különleges, színes és változatos a Magyar Nép Művészete.

Szakmai programok Március 15-én Mátrafüreden

Nemzeti Ünnepünk napján Március 15-én a Palóc Népművészeti Kiállítás a Mátrába és Mátrafüredre érkező látogatókat egész napos szakmai tárlatvezetéssel várta.
A nap témája a 1848-as időszak és a korszakra jellemző történelmi viseletek bemutatása babákon.
Megtekinthető volt a kiállítás teljes anyaga, a néprajzi magángyűjtemény és a palóc babák kiállítása.
Az előadásokat Lovász Zsolt az MMA Népművészeti tagozat köztestületi tagja tartotta.

XIX. KÁRPÁT - MEDENCEI NÉPI TEXTILFESZTIVÁL-Békéscsaba-2024

2024. március 8-10 között Békéscsabán került sor a XIX. KÁRPÁT - MEDENCEI NÉPI TEXTILFESZTIVÁL eseményeire, ekkor zajlott a szakmai konferencia, s ekkor nyílt meg két helyszínen a kapcsolódó alkotói kiállítás.
Kétévente rendezik meg ez eseményt, mely a népi textíliával foglalkozók legnagyobb országos megmérettetése és találkozása. A konferencia gazdag programot kínált a népi textilkultúra szerelmeseinek. A tanácskozásra több mint 400 fő jelentkezett.
A Heves Megyei Népművészeti Egyesület tagjai közül Torba Ildikó Donkóné Birkás Tündével közösen készített kalotaszegi bujkái II. díjazásban részesültek, Erdélyi Boglárka nemeztakarója III. díjas lett. Fiala Magdolna szőttesei és a Lovászné Juhász Rita vezette gyöngyössolymosi hímző szakkör munkái kiállításra kerültek.

Virágzó Népművészet – 2024

20. alakalommal hirdette meg a Fügedi Márta Népművészeti Egyesület, a Virágzó Népművészet pályázatot, hogy bemutatkozási lehetőséget biztosítson a olyan népi iparművészeti alkotásoknak, amelyek mind művészi, mind érték szempontjából megfelelnek a mai kor követelményeinek. Leginkább funkcióban és formában várták az „újító" munkát, de a népi technikák, a díszítmények őrizzék népművészetünk értékeit.

„HMNE-3 Mester és 3 inas” - elkezdődött a hímzés oktatás

A Csoóri Sándor Alap támogatásával ,a „HMNE-3 Mester és 3 inas” program keretében elkezdődnek a képzések, melynek keretében három mester adja át tudását 3 inasnak.
Lovászné Juhász Rita Gránátalma díjas népi iparművész a Népművészet ifjú mestere a palóc tájegység hímzéseinek jellemzőivel, területi tagozódásával, szín és formavilágával, anyagismereti tudnivalókkal ismerteti meg Szigetvári Andrea Enikőt.

Oldalak

Subscribe to RSS - Lovászné Juhász Rita