Ismét benépesült a Zemplén egyik legismertebb fafaragó központja: a 12. Kovácsvágási Fafaragó Táborban az ország különböző pontjairól érkezett mesterek dolgoztak együtt, folytatva a település több évtizedes alkotóhagyományát.
Az idei tábor egyik legjelentősebb munkája a II. Rákóczi Ferencet ábrázoló egész alakos szobor elkészítése volt. Az alkotást Simon Attila, a Heves Megyei Népművészeti Egyesület tagja faragta. A fejedelem alakját megörökítő szobor különösen fontos Kovácsvágás számára, hiszen a helyi iskola névadója is II. Rákóczi Ferenc. A munkafolyamatot a település gyermekei is figyelemmel kísérték, így a mű születése közösségi élménnyé vált. A szobor ünnepélyes avatására várhatóan szeptemberben kerül sor.