Népi Iparművész cím Kiss István fafaragónak

A faragással  2000-ben kezdett el foglalkozni. Autodidakta  módon  ismerkedett a szakmával. Sorra készítette   képeit,  főleg  magyar történelmi figurákat.

 2002 óta tagja Egyesületünknek, jelenleg a titkári feladatokat látja el.

2004-ben megbízták a siroki templom ajtó megfaragásával melyet Szent István korona felajánlása díszít.

Már a Heves Megyei  Népművészeti Egyesület  tagjaként  kapott meghívást  a Homonnai  Nemzetközi alkotótáborba ( Szlovákia), ott egy kiállítással  mutatkozott be. Azóta is minden évben  részt vesz a közös munkában. Az ott készült  munkái jelentős többsége  zsűrizésre került A és B minősítéssel.  Rendszeresen részt vesz az országos pályázatokon.

Az  Országos Népművészeti Kiállításokon már  2010-ben és  2015-ben is kiállították   munkáit. Az utolsó kettő Kapoli pályázaton  is  a kiállítók között volt.

2011-ben   a Giffoni  Nermzetközi betlehem kiállításra  kikerült a járomkeretbe foglalt  betleheme. Ezt később átvitték Rómába, a Pantheonba, és  az adventi időszakban ott volt kiállítva.

2014-ben a Virágzó Népművészet Kiállításon,  Miskolcon ,  busómaszkjai  I. díjat kaptak.

Három alkalommal  vett részt  a Szanki Faragó Táborba, ahol társaival megalkották a huszonegy állomásból  álló Történelmi Emlékutat.

2016-ban az Aldebrői farag tábor főszervezője és tervezője , mely több éves  feladat lesz az Egyesület faragóinak is.

2016-ban felkérték  Tagore, indiai költő  emlékszobájába kerülő Életfa  megtervezésére és elkészítésére, mely  Kalkuttában került átadásra.

Kiss István fafaragónak a Népi Iparművészeti Tanács Bíráló Bizottsága  2016. december 15-én Népi iparművészeti Címet adományozott!

Gratulálok az Alkotónknak:

Berzeviczy-Fehér Jánosné HMNE elnöke