A Heves megyei Népművészeti Egyesület egri tagjait, - mint "Eger élő népművészetének" képviselőit, - a népművészet és a népi kézművesség területén végzett kimagasló munkásságuk és hagyományőrző tevékenységük alapján az "Egri Értéktár Bizottság" 2014.06.05-i ülésén egyhangú szavazással elfogadta az "Egri települési értéktárba" történő felvételét.
Kilencedik alkalommal nyitott meg az Agria Aut-Art kiallítás, mely a városban alkotó autodidakta művészeknek ad bemutatkozási lehetőséget. Egyesületünk négy tagja kapott meghívást, hogy kiállítsanak. Balatoni Tibor fafaragó, Farkas József fafaragó, Vass Béla csontfaragó és Kiss István fafaragó munkáit is meg lehet csodálni a március 31-ig a Szent Hedvig kollégium Kiállítótermében látogatható tárlaton.
Felejthetetlen halottunk végső búcsúztatása a római katolikus egyház gyászszertartása szerint 2017. február 13-án 14 órakor az egri Dobó téri Minorita Templomban lesz.
Az egri Hatvani temetőbe családi körben helyezik örök nyugalomba.
AHeves megyei Népművészeti Egyesület Vezetősége nevében kívánunk áldott, meghitt Karácsonyi Ünnepeket és örömteli boldog Új Esztendőt, minden tagunknak és honlapunk látogatóinak!
Rabindranath Tagore 1926-ban járt Magyarországon. Előadói körútját óriási érdeklődés övezte. A Nobel-díjas iró rokon népként tekintett a magyarokra, elismerte, hogy a magyarok keletről jöttek és összekötő kapocs lehetnek Kelet és Nyugat között.
Megrendüléssel tudatjuk, hogy egyesületünk tagja, OROSZ FERENCNÉ KLÁRIKA hímző, foltvarró elhunyt.
Klárika az egyesületünk életének megalakulásától napjainkig igen aktív tagja volt. Szinte minden kiállítás építésénél, bontásánál segédkezett, de számíthattunk rá bármilyen rendezvény előkészítésében, lebonyolításában. Nem volt olyan feladat, amire megkértük, hogy ne vállalta volna.